Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › eu_projekti › studijski-posjet-krievakoj-okolateriji-hedona-d.o.o

STUDIJSKI POSJET KRIŽEVAČKOJ ČOKOLATERIJI HEDONA D.O.O.

Objavljeno 17.01.2016 |  U okviru projekta „Socijalno poduzetništvo-nove nompetencije komercijalista“ čiji je nositelj Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar 13. siječnja 2016. zajedno s partnerima posjetili smo Križevce.
STUDIJSKI POSJET KRIŽEVAČKOJ ČOKOLATERIJI HEDONA D.O.O.

U okviru projekta „Socijalno poduzetništvo-nove kompetencije komercijalista“ čiji je nositelj Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar 13. siječnja 2016. zajedno s partnerima posjetili smo Križevce. Naš domaćin bila je Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci čiji su djelatnici zaista pokazali izuzetno gostoprimstvo. Ovom prilikom posjetili smo čokolateriju Hedona d.o. o., društveno poduzeće koje je također naš partner u projektu. Čokolateriju Hedona d.o.o. osnovala je Udruga invalida Križevci u veljači 2013. sa željom da se tu prvenstveno zapošljavaju osobe s invaliditetom. Do svibnja 2015. u poduzeću je bilo zaposleno 6 osoba, no kako je tržište prepoznalo kvalitetu proizvoda i kako se poslovanje počelo širiti javila se potreba za zaposlenjem još dvije osobe. Upoznali smo ručni način proizvodnje najfinije čokolade i pralina sa deset vrsta punjenja te upoznali vrijedne ljude koji proizvode ove slatke proizvode. Poduzeća je predstavila direktorica Hedone d.o.o. Gorana Katalenić, a o samoj tehnologiji proizvodnji govorila je Sunčica Starinec, voditeljica proizvodnje pralina i čokolade. Naravno da smo i probali navedene poslastice te ponijeli svoim kućama maštovite križevačke čokolade i praline. Na kraju smo posjetili i Hedona - Čokoladnu kućici koja se nalazi u ulici J.J.Strossmayera u centru Križevaca te se opskrbili ovim nezamjenjivim slatkišem.
Osim toga, u Križevcima je održan sastanak Partnerskog vijeća te radne skupine za izradu kurikuluma društvenog poduzetništva. Pored predstavnika nositelja iz Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar, sudjelovali su i naši partneri iz Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci, Srednje škole Koprivnica, Ekonomske i trgovačke škole Čakovec, Socijalne zadruge Pružimo ruke iz Bjelovara, Socijalne zadruge Humana Nova iz Čakovca te Mladen Tenodi, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Križevaca koji su dionik ovog projekta. S nama je bio i savjetnik za sadržaje socijalnog poduzetništva Teodor Petričević te savjetnica za izradu kurikuluma Majda Fajdetić.
Partnersko vijeće vodila je voditeljica projekta Nataša Vibiral koja je sve nazočne upoznala s tijekom projekta te planom aktivnosti koje slijede: studijskim posjetom Koprivnici, organizacijom edukacija za nastavnike i učenike, a o aktivnostima na izradi priručnika o kurikulumu društvenog poduzetništva govorila je voditeljica radne skupine za izradu kurikuluma Ornela Malogorski. Članovi radne skupine uz pomoć savjetnika aktivno su radili na usaglašavanju kurikuluma sa Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom, završavanju scenarija za video vježbe te na izradi poslovnog plana koji će biti pripremljen i dostupan svim školama koje obrazuju buduće komercijaliste u računalnom obliku.
Voditeljica projekta Nataša Vibiral istaknula je da se planirane aktivnosti odvijaju prema planu te pohvalila sve sudionike koji su zaslužni za to.

Ornela Malogorski
Nastava
♦ Video materijali o društvenom poduzetništvu
♦ Aplikacija za izradu poslovnog plana
♦ Priručnik za nastavnike
♦ Održana završna konferencija projekta “Socijalno poduzetništvo - nove kompetencije komercijalista”
♦ Pilot edukacija za učenike u projektu “Socijalno poduzetništvo – nove kompetencije komercijalista”
♦ Partnersko vijeće održano u Srednjoj školi Koprivnica
♦ Trening za nastavnike u okviru projekta “Socijalno poduzetništvo – nove kompetencije komercijalista“
♦ STUDIJSKI POSJET KRIŽEVAČKOJ ČOKOLATERIJI HEDONA D.O.O.
♦ Studijski posjet Socijalnoj zadruzi PRUŽIMO RUKE u Bjelovaru
♦ Studijski posjet Socijalnoj zadruzi HUMANA NOVA u Čakovcu
♦ Okrugli stol „Novi pristup kurikulumu predmeta Poduzetništvo u strukovnim školama“
♦ Studijsko putovanje na Siciliju