Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › eu_projekti › success

Humanitarna utrka “Trčanjem do zdravlja” Bjelovar 2016.

Objavljeno 23.09.2016 |  U Bjelovaru je 22. rujna održana tradicionalna, promotivna 15. po redu humanitarna utrka koju organizira Liga protiv raka Bjelovarsko-bilogorske županije pod naslovom:“Trčanjem protiv raka”.
Utrku je prvi započeo Terry Fox koji je obolio od karcinoma desne noge sa 18 godina. Tri godine kasnije (1980) želeći skupiti sredstva za ostale bolesnike, na jednoj umjetnoj nozi uputio se je na utrku po Kanadi od Istočne do zapadne obale. Terryjev osobni maraton, u kojem je trčao po 42 kilometra na dan kroz razne Kanadske provincije, inspirirao je i stekao naklonost mnogih Kanađana koji su ga prozvali "Maraton nade". Nažalost, nakon što je trčao 143 dana i istrčao 5373 kilometra bio je prisiljen prekinuti maraton, karcinom se je proširio. Terry Fox je 1981. preminuo u dobi od 22 godine.
U programu su sudjelovali mladi plesači, sportska akademija Mali Olimpijac i mažoretkinje.
Utrku je podržao i dao znak za početak gradonačelnik Grada Bjelovara Antun Korušec, a sudionici su otrčali dva kruga oko Gradskog parka.
Sudionici kupnjom majica (20,00kn) pomažu Ligi u donaciji za nabavu medicinske opreme Općoj bolnici Bjelovar, te aktivnostima prevencije i ranog otkrivanja zloćudnih bolesti. Mnogi sponzori podržali su ovu vrijednu akciju, a mi smo ponosni što se pedesetak učenika i djelatnika naše škole priključilo akciji.

Nastava
♦ Odobren naš prvi Erasmus+ projekt “3C on practice in Italy”
♦ Završna konferencija Interreg projekta u Varaždinu
♦ Video materijali o društvenom poduzetništvu
♦ Aplikacija za izradu poslovnog plana
♦ Priručnik za nastavnike
♦ Održana završna konferencija projekta “Socijalno poduzetništvo - nove kompetencije komercijalista”
♦ Pilot edukacija za učenike u projektu “Socijalno poduzetništvo – nove kompetencije komercijalista”
♦ Partnersko vijeće održano u Srednjoj školi Koprivnica
♦ Trening za nastavnike u okviru projekta “Socijalno poduzetništvo – nove kompetencije komercijalista“
♦ STUDIJSKI POSJET KRIŽEVAČKOJ ČOKOLATERIJI HEDONA D.O.O.
♦ Studijski posjet Socijalnoj zadruzi PRUŽIMO RUKE u Bjelovaru
♦ Studijski posjet Socijalnoj zadruzi HUMANA NOVA u Čakovcu
♦ Okrugli stol „Novi pristup kurikulumu predmeta Poduzetništvo u strukovnim školama“
♦ Studijsko putovanje na Siciliju
♦ Održan 2. sastanak Partnerskog vijeća i projektnog tima
♦ Snimanje emisije na Radio Tereziji
♦ Održana uvodna konferencija o projektu Socijalno poduzetništvo
♦ Socijalno poduzetništvo – nove kompetencije komercijalista
♦ Osobe za dodatne informacije
♦ Uvodna konferencija projekta “Socijalno poduzetništvo - nove kompetencije komercijalista”
11. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. |
07. | 03. |

17. rujna do 18 sati<

/strong> - predaja zamolbi za oslobođenje od TZK
17. rujna - sjednica Nastavničkog vijeća
Vijeće učenika - 18. rujna u 13.10, učionica 21
18. rujna - roditeljski sastanak 1. a i 1. b u 18.15 sati
19. rujna - roditeljski sastanak 1. c i 1. d u 18.15 sati
23. rujna - polaganje zaštite na radu prvi razredi
24. rujna - Vijeće roditelja 17,00 sati
24. rujna - Školski odbor 18,00 sati
29. rujna - Mimohod pobjednika - polazak u 9,10 s Trga Eugena Kvaternika
Kalendar rada u 2019./2020.
skolski_kalendar_2019_2020_Bjelovarsko-_bilogorska_zupanija.pdf