Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › financijska-pismenost

Financijska pismenost

Objavljeno 08.11.2018 |  U našoj školi udruga Štedopis održala seminar Financijska pismenost
Od ove školske godine Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar sjedište je Županijskog vijeća za Građanski odgoj i obrazovanje te je 6. studenog 2018. održan seminar Financijska pismenost. Bila je to prilika da se nastavnici različitih profila upoznaju sa sadržajem besplatnog udžbenika osobnih financija za srednje škole „Moj novac, moja budućnost“ u izdanju Štedopisa, Instituta za financijsko obrazovanje.
Udžbenik je odobrila Agencija za odgoj i obrazovanje za uporabu kao pomoćno nastavno sredstvo u svim srednjim školama RH. Autorice udžbenika: prof.dr.sc. Marijana Ivanov, doc.dr.sc. Andrea Lučić i doc dr.sc Dajana Barbić.
Predavanje za nastavnike održale su doc.dr.sc. Andrea Lučić i doc.dr.sc. Dajana Barbić.
Tijekom seminara nastavnici su upoznati s udžbenikom iz područja financijskog obrazovanja i njegovim korištenjem u međupredmetnoj nastavi i na satovima razrednika i/ili kroz fakultativni predmet te je analizirana njegova primjena. Poseban naglasak bio je na korištenju i razumijevanju koncepta financijske pismenosti: novac, upravljanje financijama i zaštita potrošača, odgovorna potrošnja, etičan odnos prema novcu; planiranje osobnih financija.
Sudionici su se složili da je ova izuzetno važna tema prilično zapostavljenja u školskim kurikulumima te su sve dobivene informacije od izuzetne važnosti za rad s učenicima. Osim toga, tema je odlična i za odrasle jer smo i sami zaključili da nam neka znanja iz područja financijske pismenosti zaista nedostaju.
Zahvaljujemo udruzi Štedopis na njihovom angažmanu i radu na ovoj temi te nesebičnom dijeljenju znanja i iskustava te odličnih materijala. Svima zainteresiranima preporučujemo da posjete stranice https://www.stedopis.hr/.

Županijska voditeljica ŽSV-a Građanskog odgoja i obrazovanja
Ornela Malogorski
Izvannastavne aktivnosti
♦ Pokreni promjenu