Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › graanski-odgoj-i-obrazovanje

Građanski odgoj i obrazovanje

Objavljeno 19.03.2019 |  Naša škola sjedište je ŽSV-a za Građanski odgoj i obrazovanje.
U organizaciji Županijskog stručnog vijeća za Građanski odgoj i obrazovanje, udruge BUDEM i Ogranka HPKZ-a 18. ožujka 2019. u Gradskom muzeju Bjelovar održano je predstavljanje riječkog modela Građanskog odgoja i obrazovanja.
Svjesni nužnosti kontinuiranog rada s djecom i mladima na temama građanskog odgoja riječki model prvenstveno promiče nenasilje, toleranciju i solidarnost te kod učenika razvija ljudske vrijednosti koje se temelje na prihvaćanju i uključivanju različitosti te poštovanju ljudskih prava kao i na razumijevanje života u građanskom društvu.
Program je predstavila savjetnica za programe Odjela za školstvo Grada Rijeke Lana Golob koja je navela da se radi o programu koji je izradio multidisciplinarni tim stručnjaka, koji je evaluiran i koji se danas provodi u 11 jedinica lokalne samouprave te je uz brojne nagrade u Republici Hrvatskoj javno priznat i prepoznat od Europske komisije. Temelji se na šest dimenzija, koje zajedno pokrivaju društvene, humanističke, gospodarske, političke i ekološke segmente života, a provodi se kao izvannastavna aktivnost od petog do osmog razreda.
Ispred Foruma za slobodu odgoja koji već 25 godina provodi edukacije za učenike i odgojno –obrazovane djelatnike obratili su se Eli Pijaca i Mario Bajkuša. Predstavili su najnovije podatke istraživanja o mladima u RH te načine na koje je osmišljena edukacija za učitelje, na koje načine poučavati o demokraciji, o ljudskim pravima, borbi protiv korupcije, Europskoj uniji, medijskoj pismenosti, volontiranju i sl. Podsjetili su da ne smijemo zaboraviti da živimo u vremenu u kojem se dovode u pitanje neke temeljne civilizacijske vrijednosti kao što su ljudska prava, rodna ravnopravnost, i sl . Stoga je opravdana želja i potreba da već u petom razredu učenike učimo kako se izboriti za svoja prava, koja su to njihova prava i obveze, ali i kako biti solidarni s ostalima koji su slabiji i kako se izboriti za njihova prava.
Skupu je prisustvovalo 50 –ak odgojno obrazovnih djelatnika, a podršku su svojim dolaskom i prigodnim riječima dale zamjenica župana Bojana Hribljan i zamjenica gradonačelnika Valna Bastijančić Erjavec. Ispred škole, sjedišta ŽSV-a za Građanski odgoj i obrazovanje skup je pozdravila ravnateljica Nataša Vibiral te voditeljica Ornela Malogorski.
Ovaj skup bio je prilika da čujemo i razmijenimo iskustva, da potaknemo lokalne vlasti na podršku i ulaganje u djecu i mlade i građanski odgoj i obrazovanje i da građanski odgoj i obrazovanje uđe u naše škole kao izvannastavna aktivnost.

Hvala Štefanu Brajkoviću za fotografije
OM
Izvannastavne aktivnosti
♦ Vrijeme upisa - ljetni rok 2019./2020.
♦ “Palačinke i muffini za sve”
♦ NACIONALNI FESTIVAL ZA MLADE “POKRENI PROMJENU”
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Medijska pismenost
♦ Dan maturanata 2019.
♦ Školski volonteri - završna konferencija projekta
♦ GRADSKA ORGANIZACIJA CRVENOG KRIŽA BJELOVAR – SUSRET MLADIH 2019.
♦ Hvala sponzorima za maturantske majice!
♦ PETODNEVNI KAMP STEP AFRIKA
♦ Pokreni promjenu
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predstavili smo našu školu!
♦ Posjet skladištu tvrtke Pevec
♦ Izlet u Sloveniju
♦ Podrška učenicima s teškoćama u srednjim školama
♦ Pokreni promjenu
♦ Mala škola poduzetnosti - priprema za let u poduzetan svijet
♦ O stresu i superviziji
♦ KTŠ za Milu!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Građanski odgoj i obrazovanje
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ O marketingu i agenciji Colloco
♦ Dan ružičastih majica
♦ Prvi koraci nakon srednje škole
♦ Stručni posjet tvornici „Rimac Automobili“
♦ Predstavljanje Visokog gospodarskog učilišta Križevci
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Poziv na audiciju
♦ Naša škola partner u projektu “Mala škola poduzetnosti – priprema za let u poduzetan svijet”
♦ Projekt građanin
♦ Sve najbolje!
♦ MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA
♦ Ususret blagdanima
♦ Zdrav za 5
♦ Danas ne “šopingiram”
♦ Pokreni promjenu
♦ Prevencija nasilja u mladenačkim vezama
♦ Konferencija Stanje i reforma strukovnog obrazovanja - hrvatska i mađarska perspektiva
♦ Dan sjećanja na Vukovar
♦ Promocija 12. Ljetopisa
♦ Tjedan strukovnog obrazovanja
♦ Znajući prošlost u sigurniju budućnost
♦ Financijska pismenost
♦ Kupujmo hrvatsko - Prva nagrada našoj Moniki
♦ Svjetski dan mentalnog zdravlja - „ Kad te boli, moraš reći“
♦ Turisti ili stanovnici grada Bjelovara: trenutak da se o gradu puno toga nauči
♦ Priznanje “Stjepan Cipek”
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ Javna zahvala našoj pedagoginji
♦ Euroskills natjecanje 2018. u Budimpešti
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ „I MOJ GLAS JE BITAN!“
2019.
05. |
07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
2014.
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. |

Jesenski upisni rok:
- 2 slobodna mjesta (zbog nedolaska na upis) - zanimanje komercijalist

Kolektivni godišnji odmor od 18.7. do 20.8.
U vrijeme g.o. tajništvo će raditi 8.,13. i 14.8. od 10 - 12 u uredu na 1. katu soba br. 64
19. - 6.9. potvrde se izdaju od 11 do 13 sati.

stručna praksa (komercijalisti) - potvrde donijeti najkasnije do 23. kolovoza