Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › izlet-u-sloveniju1

Izlet u Sloveniju

Objavljeno 07.05.2019 |  Svibanj je mjesec kada privodimo kraju nastavne aktivnosti, dovršavamo lekcije za tekuću školsku godinu i pišemo testove, ali ove godine ćemo s većom motivacijom i voljom ući u tu završnicu jer smo bili na lijepom izletu u Sloveniji.
Presretni što nas je poslužilo prekrasno vrijeme, dio učenika 1.a, 1.b, 2.a, 2.b, 2.d i 3.c i mi profesori pamtit ćemo ovaj izlet po lijepim doživljajima na Bledu i u Ljubljani, udobnoj vožnji zahvaljujući mladom, ali iskusnom vozaču Ivanu, otkačenoj turističkoj voditeljici Tanji i sretnom povratku kući.
2. svibnja krenuli smo u 5 sati ujutro ispred škole u pravcu Bleda. Posjetili smo stari bledski grad (Blejski grad) – dvorac na stijeni 130 metara iznad Bledskog jezera i uživali u pogledu na Bled i njegovu okolicu. U tom najstarijem slovenskom dvorcu je muzej s vrlo zanimljivom interaktivnom izložbom koja nas je upoznala s poviješću Bleda i okolice, mogli smo pogledati kratke filmove i vidjeti razne predmete, oruđa i nakit iz prošlosti. Pomalo nestvarno se činilo da ćemo uskoro ploviti u čamcima, pletnima, tim jezerom. Trebalo je i malo hrabrosti za savladati taj izazov jer su čamci mali, plitki i potrebno je strogo pridržavanje načina ulaska na čamac i reda sjedenja kako se ne bismo prekrenuli i zaronili u 30 metara duboko jezero. Svi smo bili vrlo disciplinirani i vožnja od nekoliko minuta je prošla u razgovoru i smijanju. Na Bledskom otočiću usred jezera nalazi se crkva Marijina Uznesenja. Za sreću ili s nekom konkretnom željom svi su mogli potegnuti uže pred oltarom crkve kojim su zazvonili „Zvonom želja“ u tornju. Nakon odlaska s otočića prošetali smo uz jezero i zaputili se u Ljubljanu. Obilazak grada s voditeljicom potrajao je oko pola sata. Obišli smo Prešernov trg i spomenik tom najvećem slovenskom pjesniku, ujedno piscu himne Republike Slovenije (sedma kitica njegove najpoznatije poeme Zdravljica), franjevačku crkvu Marijina Uznesenja, gradski most Tromostovje preko rijeke Ljubljanice, Mestni trg, gradsku vijećnicu, Robbovu fontanu, baroknu katedralu sv. Nikole. Nakon toga svatko je iskoristio preostalo vrijeme da u grupicama istraži centar Ljubljane, ali i da sudjeluje u izazovu traženja obilježja zmajeva (4 skulpture, samo je jedna po nečemu na sebi „zmajica“). Prema dogovoru smo se našli ispred Kazališta lutaka na Krekovu trgu i uputili se u buseve. Uz jedno zaustavljanje brzo smo, već oko pola 8, stigli kući.
Pohvaljujemo učenike jer su uzornim ponašanjem dostojno predstavili sebe, svoje roditelje i našu školu.

Mirela Alebić
Izvannastavne aktivnosti
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Medijska pismenost
♦ Dan maturanata 2019.
♦ Školski volonteri - završna konferencija projekta
♦ GRADSKA ORGANIZACIJA CRVENOG KRIŽA BJELOVAR – SUSRET MLADIH 2019.
♦ Hvala sponzorima za maturantske majice!
♦ PETODNEVNI KAMP STEP AFRIKA
♦ Pokreni promjenu
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predstavili smo našu školu!
♦ Posjet skladištu tvrtke Pevec
♦ Izlet u Sloveniju
♦ Podrška učenicima s teškoćama u srednjim školama
♦ Pokreni promjenu
♦ Mala škola poduzetnosti - priprema za let u poduzetan svijet
♦ O stresu i superviziji
♦ KTŠ za Milu!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Građanski odgoj i obrazovanje
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ O marketingu i agenciji Colloco
♦ Dan ružičastih majica
♦ Prvi koraci nakon srednje škole
♦ Stručni posjet tvornici „Rimac Automobili“
♦ Predstavljanje Visokog gospodarskog učilišta Križevci
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Poziv na audiciju