Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › javno-priznanje-pedagoginji

Javna zahvala našoj pedagoginji

Objavljeno 30.09.2018 |  Ornela Malogorski, pedagoginja naše škole primila je Javnu zahvalu gradonačelnika Grada Bjelovara za postignute uspjehe na području odgoja i obrazovanja
Pedagoginji naše škole Orneli Malogorski, prof., stručnoj suradnici savjetnici, gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak dodijelio je Javnu zahvalu za postignute uspjehe na području odgoja i obrazovanja.
Priznanje je primila 28. rujna 2018. godine na svečanoj sjednici Gradskog vijeća povodom Dana Grada Bjelovara i Dana bjelovarskih branitelja, a uručio ga je gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak.
Priznanje je to za veliki angažman na području odgoja i obrazovanja ne samo u školi nego i u zajednici. Naša pedagoginja koja je promovirana u stručnu suradnicu savjetnicu sudjelovala je u brojnim projektima, nerijetko i u međunarodnim. Provela je i sudjelovala u mnogim istraživanjima, održala niz radionica i predavanja za učenike, učitelje/nastavnike i roditelje u Gradu, Županiji i na državnom niovu. Mentorica je kolegama pripravnicima, dugogodišnja voditeljica Međužupanijskog stručnog vijeća stručnih suradnika pedagoga, a odnedavno i voditeljica Županijskog stručnog vijeća za Građanski odgoj i obrazovanje. Županijska je koordinatorica školskih preventivnih programa i članica brojnih radnih skupina i povjerenstva koje se bave djecom i mladima. Objavila je više stručnih članaka i primjera dobre prakse te sudjelovala u pripremi priručnika zdravstvenog odgoja i obrazovanja, a kao urednica radila je na monografiji učeničkog doma i Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar. Kontinuirano radi na sebi i educira se, a posebno je ponosna na certifikat iz realitetne terapije, teorije izbora i upravljanja vođenjem (dodijeljen od međunarodne organizacije Instituta Williama Glassera, USA), medijacije, rada s grupama, supervizije i dr. Organizirala je niz stručnih skupova i edukacija za odgojno -obrazovne djelatnike u Gradu i Županiji, sudjelovala na državnim natjecanjima u dramskom stvaralaštvu gdje su učenici, pod njezinim vodstvom osvojili 1. i 3. mjesto.
Primila je priznanja Bjelovarsko-bilogorske županije za odgojno-obrazovni rad i promicanje ugleda školstva, Godišnje priznanje Fonda Boža Tvrtković za uspjehe u struci, predložena je za Dobrotvorku godine od strane civilnog društva i ušla u uži izbor te priznanje Crvenog križa. Volontirala je u Klubu liječenih alkoholičara i Bjelovarskom kazalištu. Radila je kao vanjska suradnica Zavoda za javno zdravstvo na savjetodavnim poslovima u Centru za prevenciju ovisnosti, na provedbi mjera pojačane brige i nadzora, nadzora nad izvršenjem roditeljske skrbi, kao sutkinja porotnica, kao predavačica i isptivačica Radne pedagogije za potrebe polaganja majstorskih ispita, suradnica je Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje u projektima samovrednovanja i vrednovanja rada škola te vrednovanja eksperimentalnih kurikuluma. Aktivna je u civilnom društvu, a zadnjih godinu dana je predsjednica najstarije pedagoške udruge u Hrvatskoj Ogranka Hrvatskog pedagoško-književnog zbora Bjelovar.
Angažirana na različitim područjima koja promiču izvrsnost i kvalitetu ne zaboravlja važnost dobrih međuljudskih odnosa koje njeguje u radnom okruženju, uvijek je spremna slušati i nesebično pomagati te pohvaliti svaki napredak.
Neprestano usmjerava i potiče nastavnike na rad na sebi. Pozitivnu energiju, pedagoški i životni optimizam koji je njen zaštitni znak širi i na svoje suradnike. Ističe važnost dobre suradnje i pomaganja te brige za sebe i druge. Uvijek joj je u prvom planu dobrobit učenika i nastavnika te unaprjeđenje odgojno-obrazovne prakse.

IO
Izvannastavne aktivnosti
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Medijska pismenost
♦ Dan maturanata 2019.
♦ Školski volonteri - završna konferencija projekta
♦ GRADSKA ORGANIZACIJA CRVENOG KRIŽA BJELOVAR – SUSRET MLADIH 2019.
♦ Hvala sponzorima za maturantske majice!
♦ PETODNEVNI KAMP STEP AFRIKA
♦ Pokreni promjenu
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predstavili smo našu školu!
♦ Posjet skladištu tvrtke Pevec
♦ Izlet u Sloveniju
♦ Podrška učenicima s teškoćama u srednjim školama
♦ Pokreni promjenu
♦ Mala škola poduzetnosti - priprema za let u poduzetan svijet
♦ O stresu i superviziji
♦ KTŠ za Milu!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Građanski odgoj i obrazovanje
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ O marketingu i agenciji Colloco
♦ Dan ružičastih majica
♦ Prvi koraci nakon srednje škole
♦ Stručni posjet tvornici „Rimac Automobili“
♦ Predstavljanje Visokog gospodarskog učilišta Križevci
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Poziv na audiciju