Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › pokreni-promjenu

Pokreni promjenu

Objavljeno 26.11.2018 |  Naša škola partner je u projektu Pokreni promjenu koji se dijelom odvija na međunarodnoj razini i financiran je od EU, a dijelom od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.
"Pokreni promjenu" naziv je projekta koji se ove godine provodi u Komercijalnoj i trgovačkoj školi Bjelovar, a čiji je cilj senzibilizirati, educirati i osnažiti mladiće i djevojke za prevenciju rodno-uvjetovanog nasilja kroz audiovizualne medije i glazbu te ih potaknuti na kritičko mišljenje budući da se putem ovih medija najčešće reproduciraju rodni stereotipi. Nositelj za Hrvatsku je CESI, a financiran je od strane EU (DAPHNE) i u njegovoj provedbi sudjeluje još 5 zemalja (Španjolska, Cipar, Poljska, Slovenija, Grčka) i trajat će dvije godine. Pored toga, dio projekta financiran je od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, a uz Cesi kao nositelja partneri su Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar, udruga BUDEM i Grad Bjelovar. Već proljetos je provedeno istraživanje među srednjoškolcima te fokus grupe s učenicima i nastavnicima, a 26. studenog 2018. Grad Bjelovar bio je domaćin tiskovne konferencije na kojoj su predstavljeni rezultati istraživanja i najavljene aktivnosti koje slijede. Na konferenciji su govorili gradonačelnik Dario Hrebak, koji je podržao projekt i kampanju, predstavnice udruge CESI Sanja Cesar i Nataša Bijelić te predstavnice škole i udruge Budem Ornela Malogorski, Ivana Orešković i Tatjana Grđan.
Izvannastavne aktivnosti
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Pokreni promjenu