Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › pokreni-promjenu2

Pokreni promjenu

Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar uz udrugu BUDEM i Grad Bjelovar partner je organizaciji CESI na provedbi projekta Pokreni promjenu - senzibilizacija i osnaživanje mladih za prevenciju rodno-uvjetovanog nasilja kroz audio-vizualne medije i glazbu koji se bavi prevencijom nasilja, a koji je financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Paralelno sudjelujemo i u istoimenom projektu koji se odvija na međunarodnoj razini u partnerstvu sa još 5 zemalja (Španjolska, Cipar, Poljska, Slovenija, Grčka). Nositelj za Hrvatsku je CESI, a financiran je od strane EU (DAPHNE). Koordinatorica projekta je Ornela Malogorski, a voditeljica radionica u školi je profesorica Ivana Orešković.
Nakon provedenih fokus grupa za učenike i nastavnike, istraživanja u kojemu je sudjelovala i naša škola te objavljenih rezultata 15. i 16. siječnja 2019. održana je edukacija za zainteresirane nastavnice za rad s mladima na prevenciji rodno-uvjetovanog nasilja kroz audiovizualne medije i glazbu. Kao i nastavnice i učenici se u radionicama bave rodnim stereotipima, vlastitim opažanjima i iskustvima, zatim analizi prisutnosti rodnih stereotipa pomoću glazbe/TV/videa i to na primjeru relevantnih primjera iz popularnih filmova, TV programa/emisija, reklama, glazbenih časopisa i pjesama kao i modificiranje tekstova pjesama na način da rodne stereotipe zamijene ne-stereotipnim prikazima i ne-nasiljem. Nakon senzibilizacije učenici će izraditi vlastiti tekst koji promovira kvalitetne veze te izraditi spot. U okviru radionica održane su radionice za nastavnike/ce te koje je provela Ornela Malogorski, a radionice temeljene na dramskim tehnikama i forum kazališta za grupu učenika Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar, Medicinske škole Bjelovar i Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar vodi Ana Megla.
Očekujemo da će tekstovi biti gotovi do kraja travnja pa slijedi stvaranje video spota te nacionalni Festival mladih koji će se održati upravo u Bjelovaru i odlazak na europski festival mladih u Barcelonu.
Izvannastavne aktivnosti
♦ Vrijeme upisa - ljetni rok 2019./2020.
♦ “Palačinke i muffini za sve”
♦ NACIONALNI FESTIVAL ZA MLADE “POKRENI PROMJENU”
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Medijska pismenost
♦ Dan maturanata 2019.
♦ Školski volonteri - završna konferencija projekta
♦ GRADSKA ORGANIZACIJA CRVENOG KRIŽA BJELOVAR – SUSRET MLADIH 2019.
♦ Hvala sponzorima za maturantske majice!
♦ PETODNEVNI KAMP STEP AFRIKA
♦ Pokreni promjenu
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predstavili smo našu školu!
♦ Posjet skladištu tvrtke Pevec
♦ Izlet u Sloveniju
♦ Podrška učenicima s teškoćama u srednjim školama
♦ Pokreni promjenu
♦ Mala škola poduzetnosti - priprema za let u poduzetan svijet
♦ O stresu i superviziji
♦ KTŠ za Milu!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Građanski odgoj i obrazovanje
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ O marketingu i agenciji Colloco
♦ Dan ružičastih majica
♦ Prvi koraci nakon srednje škole
♦ Stručni posjet tvornici „Rimac Automobili“
♦ Predstavljanje Visokog gospodarskog učilišta Križevci
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Poziv na audiciju
♦ Naša škola partner u projektu “Mala škola poduzetnosti – priprema za let u poduzetan svijet”
♦ Projekt građanin
♦ Sve najbolje!
♦ MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA
♦ Ususret blagdanima
♦ Zdrav za 5
♦ Danas ne “šopingiram”
♦ Pokreni promjenu
♦ Prevencija nasilja u mladenačkim vezama
♦ Konferencija Stanje i reforma strukovnog obrazovanja - hrvatska i mađarska perspektiva
♦ Dan sjećanja na Vukovar
♦ Promocija 12. Ljetopisa
♦ Tjedan strukovnog obrazovanja
♦ Znajući prošlost u sigurniju budućnost
♦ Financijska pismenost
♦ Kupujmo hrvatsko - Prva nagrada našoj Moniki
♦ Svjetski dan mentalnog zdravlja - „ Kad te boli, moraš reći“
♦ Turisti ili stanovnici grada Bjelovara: trenutak da se o gradu puno toga nauči
♦ Priznanje “Stjepan Cipek”
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ Javna zahvala našoj pedagoginji
♦ Euroskills natjecanje 2018. u Budimpešti
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ „I MOJ GLAS JE BITAN!“
2019.
05. |
07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
2014.
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. |

Jesenski upisni rok:
- 2 slobodna mjesta (zbog nedolaska na upis) - zanimanje komercijalist

Kolektivni godišnji odmor od 18.7. do 20.8.
U vrijeme g.o. tajništvo će raditi 8.,13. i 14.8. od 10 - 12 u uredu na 1. katu soba br. 64
19. - 6.9. potvrde se izdaju od 11 do 13 sati.

stručna praksa (komercijalisti) - potvrde donijeti najkasnije do 23. kolovoza