Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › projekt-graanin

Projekt građanin

Objavljeno 09.01.2019 |  Građanski odgoj i obrazovanje: Projekt građanin
Projekt građanin
Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar kao središte Županijskog stručnog vijeća voditelja Građanskog odgoja i obrazovanja bila je domaćin stručnog skupa PROJEKT GRAĐANIN. Skup je održan 8. siječnja 2019., a sudjelovalo je 40-ak učitelja, nastavnika i stručnih suradnika osnovnih i srednjih škola Bjelovarsko-bilogorske županije. Radionice su vodili viši savjetnici za nacionalne programe Nevenka Lončarić Jelačić i mr. sc. Tomislav Ogrinšak iz Agencije za odgoj i obrazovanje koji su ujedno i organizatori skupa.
PROJEKT GRAĐANIN je jedan od programa Centra za građanski odgoj iz Calabasasa, California, SAD. Cilj programa je poticati mlade ljude da uočavaju probleme u svojoj okolini, ali i u široj zajednici te predlažu mjere za njihovo rješavanje, predlažu javne politike, obrazlažu alternativne politike, oblikuju plan akcije, izrađuju portfelj i dokumentacijske mape, predstavljaju portfelj i vrednuju ostvareno, pri tom koristeći metodu Projekt građanin. Projekt građanin pomaže učenicima da razumiju pojam javne politike i proces donošenja politike. Sve to na ovoj edukaciji praktično su imali priliku proći i nastavnici te su izradili vlastiti projekt vezan za zdravu prehranu u školama, pogledali film 20 dana GOO koji prikazuje jedan učenički uradak te su upućeni na korištenje priručnika i korisnih internet izvora.
Svoje projekte učenici imaju priliku predstavljati na školskim, županijskim i državnoj smotri te se nadamo da će se i naše škole aktivno uključiti za što imamo podršku Bjelovarsko-bilogorske županije kako je na skupu istaknula zamjenica župana Bojana Hribljan koja je i sudjelovala u dijelu stručnog skupa.
Cilj ove edukacije je ojačati nastavnike u izvedbi nastave usmjerene na razvoj svih ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje, učenje za poduzetništvo i konkretan razvoj dobrobiti društvene zajednice.
Prema riječima Abrahama Lincolna, naslijedili smo vlast koja je „narodna, od strane naroda i za narod“. Naše pravo na sudjelovanje u vlasti da bismo zaštitili svoja prava i promicali zajedničku dobrobit nosi sa sobom i određenu vrstu odgovornosti. Ta odgovornost odnosi se na potrebu stjecanja znanja i vještina potrebnih za inteligentno sudjelovanje te spremnost na promicanje slobode i pravde za sve.
Očekujemo da ovi programi pridonesu znanju učenika, unaprijede njihove vještine i prodube njihovo razumijevanje načina na koje možemo surađivati da bismo unaprijedili svoje zajednice.

Ornela Malogorski, voditeljica ŽSV-a za Građanski odgoj i obrazovanje
Izvannastavne aktivnosti
♦ Vrijeme upisa - ljetni rok 2019./2020.
♦ “Palačinke i muffini za sve”
♦ NACIONALNI FESTIVAL ZA MLADE “POKRENI PROMJENU”
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Medijska pismenost
♦ Dan maturanata 2019.
♦ Školski volonteri - završna konferencija projekta
♦ GRADSKA ORGANIZACIJA CRVENOG KRIŽA BJELOVAR – SUSRET MLADIH 2019.
♦ Hvala sponzorima za maturantske majice!
♦ PETODNEVNI KAMP STEP AFRIKA
♦ Pokreni promjenu
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predstavili smo našu školu!
♦ Posjet skladištu tvrtke Pevec
♦ Izlet u Sloveniju
♦ Podrška učenicima s teškoćama u srednjim školama
♦ Pokreni promjenu
♦ Mala škola poduzetnosti - priprema za let u poduzetan svijet
♦ O stresu i superviziji
♦ KTŠ za Milu!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Građanski odgoj i obrazovanje
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ O marketingu i agenciji Colloco
♦ Dan ružičastih majica
♦ Prvi koraci nakon srednje škole
♦ Stručni posjet tvornici „Rimac Automobili“
♦ Predstavljanje Visokog gospodarskog učilišta Križevci
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Poziv na audiciju
♦ Naša škola partner u projektu “Mala škola poduzetnosti – priprema za let u poduzetan svijet”
♦ Projekt građanin
♦ Sve najbolje!
♦ MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA
♦ Ususret blagdanima
♦ Zdrav za 5
♦ Danas ne “šopingiram”
♦ Pokreni promjenu
♦ Prevencija nasilja u mladenačkim vezama
♦ Konferencija Stanje i reforma strukovnog obrazovanja - hrvatska i mađarska perspektiva
♦ Dan sjećanja na Vukovar
♦ Promocija 12. Ljetopisa
♦ Tjedan strukovnog obrazovanja
♦ Znajući prošlost u sigurniju budućnost
♦ Financijska pismenost
♦ Kupujmo hrvatsko - Prva nagrada našoj Moniki
♦ Svjetski dan mentalnog zdravlja - „ Kad te boli, moraš reći“
♦ Turisti ili stanovnici grada Bjelovara: trenutak da se o gradu puno toga nauči
♦ Priznanje “Stjepan Cipek”
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ Javna zahvala našoj pedagoginji
♦ Euroskills natjecanje 2018. u Budimpešti
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja
♦ „I MOJ GLAS JE BITAN!“
2019.
05. |
07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
12. | 11. | 10. | 09. | 08. | 07. | 06. | 05. | 04. | 03. | 02. | 01. |
2014.
12. | 11. | 10. | 09. | 07. | 06. | 05. | 04. |

Jesenski upisni rok:
- 2 slobodna mjesta (zbog nedolaska na upis) - zanimanje komercijalist

Kolektivni godišnji odmor od 18.7. do 20.8.
U vrijeme g.o. tajništvo će raditi 8.,13. i 14.8. od 10 - 12 u uredu na 1. katu soba br. 64
19. - 6.9. potvrde se izdaju od 11 do 13 sati.

stručna praksa (komercijalisti) - potvrde donijeti najkasnije do 23. kolovoza