Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › promocija-12.-ljetopisa

Promocija 12. Ljetopisa

Objavljeno 14.11.2018 |  14. 11. u školskoj knjižnici održana je promocija 12. Ljetopisa naše škole
Svake godine nestrpljivo očekujemo novi broj ljeotpisa, a zatim i njegovu promociju koja se tradicionalno održava u Mjesecu hrvatske knjige. Dvanaesti po redu Ljetopis Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar predstavljen je 14. studenoga 2018. Ljetopis je nadahnuto predstavila i njegov bogati sadržaj analizirala Katarina Belančić Jurić, prof., knjižničarka u Obrtničkoj školi Bjelovar. O stvaranju ljetopisa i njegovoj vrijednost govorili su predsjednik Školskog odbora Zoran Atlija i ravnateljica Nataša Vibiral koja je zahvalila svima na trudu i angažmanu u pripremi ovog važnog dokumenta. Program su obogatili sjajni učenici Glazbene škole Vatroslava Lisinskog Bjelovar, violinisti Lorena Radičević i Luka Baranašić, ujedno i dobitnici Oskara znanja 2016. i 2018. godine pod mentorstvom profesorice savjetnice Vande Novoselec. Ovom prigodom izveli su dva dua inspirirana folklorom te Pizzicato i Transilvanijski ples (Béla Bartók). Također izvrsni učenici naše škole, učenici 1. a razreda Stela Blatarić, Lara Živković, Vanessa Gegić i Dino Hećimović, vođeni profesoricom Josipom Vitković, izveli su ulomak iz povjestice Kameni svatovi i na taj način se prisjetili velikog hrvatskog pisca Augusta Šenoe koji je rođen 14. studenoga prije 180 godina. Učenik 3. a razreda Martin Ivanko recitirao je Šenoinu pjesmu Budi svoj, a Lea Hosni iz 2. b govorila je tekst o Fridi Kalo Slavenke Drakulić. Učenike je pripremila profesorica Sanela Barišić. Barbara Pavlović iz 4. a razreda izvela je etidu J. S. Bacha. Njezin mentor je Zlatko Subotičanec. Program su vodile učenice Viktoria Hajdarević (1. b) i Barbara Pavlović (4. a). Bio je to prekrasan dopirnos učenika obogaćivanju promocije ljetopisa naše škole.
Kako bi prostor knjižnice zasjao punim sjajem pobrinula se naša knjižničarka Tatjana Kreštan pa smo mogli uživati u umjetničkim radovima - mozaicima naše kolegice Sanje Papić i likovnim djelima naše umirovljene profesorice Gordane Petak.
Ovo prekrasno večernje druženje u Mjesecu hrvatske knjige bila je prava prilika da se podsjetimo koliko vrijedno i s puno ljubavi radimo, a okupilo je učenike, nastavnike, kolege susjednih škola te naše umirovljenike i goste. Hvala svima!

Ornela Malogorski
Izvannastavne aktivnosti
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Pokreni promjenu