Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › tjedan-cjelozhivotnog-uchenja1

Tjedan cjeloživotnog učenja

Objavljeno 08.10.2018 |  Učenje u Tjednu cjeloživotnog učenja
Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar i ove se godine pridružila obilježavanju Tjedna cjeloživotnog učenja. Ovu nacionalnu obrazovnu kampanji, u trajanju od 1. do 7. listopada 2018., provodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih sa svojim partnerima s ciljem podizanja svijesti o važnosti učenja i obrazovanja.
Iako školu obilježava neprestano učenje ovo je bila prilika da i javno pokažemo koliko je učenje važno, u različitim situacijama i oblicima. Tako su učenici imali prilike sudjelovati u radionicama učenja učenja koje su održali profesori Mario Šavorić, Ornela Malogorski i Mihaela Polančec, a o pravilnoj prehrani govorila je profesorica Sonja Đuračić. Imali smo prilike sudjelovati na otvaranju izložbe slikarice Mire Beroš u školskoj knjižnici koju je pripremila Tatjana Kreštan, upoznati svoj grad pod vodstvom profesora Darija Malogorskog i Tomislava Cuga koji su ujedno i turistički vodiči. Za odrasle je organizirano Županijsko vijeće učitelja i nastavnika Hrvatskog jezika pod vodstvom profesorice Nikoline Marinić te predavanje psihologinje Nine Plažanin o neobičnim psihičkim poremećajima. Cijeli tjedan učenička zadruga Cool – kolektiva pod mentorstvom profesorice Jadranke Rosić učila je o pripremi tijesta i proizvoda o tijesta te okušala u izradi pekarskih proizvoda. Učenici 2.b razreda s razrednicom Mirelom Alebić, a u suradnji s profesoricom Gordanom Crnčić realizirali su mali istraživački projekt u kojemu su samostalno i u grupi istraživali gradske znamenitosti i zanimljivosti, a ono što su istražili prezentirat će i drugim učenicima.
Naša vrata tijekom tjedna cjeloživotnog učenja bila su otvorena svima zainteresiranima pa su nam se pridružili i nastavnici i učenici drugih osnovnih i srednjih škola našega grada i županije.
Nastavljamo učiti i poticati druge na učenje. Svjesni smo da su obrazovanje, stručna znanja i cjeloživotno učenje važna gospodarska i društvena smjernica Europske unije te da su nužne neprestane prilagodbe i usavršavanja, odnosno ulaganje u znanje.

Školska koordinatorica Ornela Malogorski
Izvannastavne aktivnosti
♦ DOLAZI VALENTINOVO!
♦ PROJEKT „I MOJ GLAS JE BITAN!“
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Pokreni promjenu