Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › tjedan-strukovnog-obrazovanja

Tjedan strukovnog obrazovanja

Objavljeno 08.11.2018 |  Obilježili smo Tjedan strukovnog obrazovanja
Treću godinu za redom naša škola priključila se obilježavanju Tjedna strukovnog obrazovanja. I ove godine naš cilj je bio predstaviti našu školu, programe u kojima se naši učenici obrazuju te pokazati da je strukovno obrazovanje i osposobljavanje pametan izbor koji vodi do izvrsnosti u obrazovanju. Glavna aktivnost odvijala se 8. studenog 2018. kada su našu školu posjetili osmaši i njihovi učitelji. Imali su prilike vidjeti što sve uče i rade komercijalisti i prodavači. Učenici kvalifikacije komercijalist predstavili su rad vježbeničkih tvrtki putem prezentacije, štanda te poslovnog sastanka, zatim je našim gostima predstavljen kabinet vježbeničkih tvrtki gdje su poslušali o tome kako je organizirana nastava vježbeničkih tvrtki i kako se učenici pripremaju za stvarni svijet rada. U nastavku su posjetili školsku prodavaonicu gdje su učenice kvalifikacije prodavač izvele prikaz dobrog prodajnog razgovora, a predstavljena je i učenička zadruga COOL kolektiva. Uz marljive učenike i učenice prvih i četvrtih razreda na koje smo danas ponovo bili jako ponosni u pripremi i organizaciji Tjedna strukovnog obrazovanja sudjelovale su profesorice stručnih predmeta Sanja Papić, Etelka Testija Nemet, Ivana Orešković, Ivana Štiglić i Jadranka Rosić te pedagoginja Ornela Malogorski i ravnateljica Nataša Vibiral.
Pozitivne povratne informacije naših gostiju i njihov osmjeh na licu zasigurno je znak da smo ovo predstavljanje obavili izuzetno uspješno pa se već sada veselimo nekom novom susretu.

OM
Izvannastavne aktivnosti
♦ Školski volonteri - evaluacija projekta
♦ Pokreni promjenu