Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › izvannastavne_aktivnosti › volontirali-smo-u-bolnici

Volontirali smo u bolnici

Objavljeno 23.05.2019 |  Učenici 2.b s razrednicom posjetili Dječji dječji odjel bjelovarske bolnice i to u društvu vrijednih članica bjelovarskog Društva Naša djeca
U okviru volonterske akcije „Hrvatska volontira – za osmijeh djeteta u bolnici“, koja ove godine obilježava 20 godina provedbe, a na poziv Društva „Naša djeca“ Bjelovar, odazvali smo se za volontiranje na dječjem odjelu bjelovarske bolnice. Sedam učenika i učenica 2.b razreda, koji je prošle godine imao prvi volonterski pothvat među djecom u Dječjem vrtiću Bjelovar, malo su se podružili s dvije najhrabrije djevojčice na odjelu, Stelom i Teom, i poslušali priču o stanarima šume koju im je pročitala gospođa Branka Mikačević, a onda su ih glavne volonterke gospođe Branka i Anamarija te Ana uputile u izradu ukrasa od kolaža za uljepšavanje bolničkih hodnika kako bi djeci makar svojim pristupačnim i njima prilagođenim izgledom ublažili stresan i tužan boravak u bolnici. Uvjerili smo se da vrijedni volonteri i inače redovito uljepšavaju prostorije i hodnike dječjeg odjela te smo i mi svojim malim doprinosom učinili dobro djelo i pridružili se akciji promocije i širenja svijesti o važnosti volontiranja u bolnicama.
Cilj akcije „ Za osmijeh djeteta u bolnici“ je promicanje i primjena humanizacije bolničkog liječenja djece u vremenu dok borave u bolnici. Akcija se provodi u 39 bolnica/dječjih odjela u Hrvatskoj, uz zajedničko osmišljeno sudjelovanje medicinskog osoblja i vanjskih stručnih i društvenih suradnika iz Društva „Naša djeca“ te drugih udruga i ustanova.
Akcija „Za osmijeh djeteta u bolnici“ pokrenuta je 1999. godine. Ideja bolnice prilagođene djeci zasnovana je na pravima djeteta navedenim u Konvenciji Ujedinjenih naroda o pravima djeteta. Uvrštena je u „Nacionalnu strategiju za prava djeteta u RH za razdoblje od 2014. – 2020. godine“ te ima podršku Ministarstva zdravstva RH od svog početka.
Zahvalni smo članicama Društva "Naša djeca" Bjelovar na ovoj prilici i njihovoj predsjednici Sanji Vranješević koja nas je i pozvala te osoblju Dječjeg odjela bjelovarske bolnice što nam je omogućilo ovo vrijedno iskustvo.

Mirela Alebić, prof.

Izvannastavne aktivnosti
♦ Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje
♦ Tjedan cjeloživotnog učenja: Bjelovar očima turista
♦ Uvod u projektno planiranje
♦ 29. 9. – DAN GRADA BJELOVARA I DAN BJELOVARSKIH BRANITELJA
♦ Terry Fox Run
♦ Zelena čistka
♦ Plastičnim čepovima do skupih lijekova
♦ Forum mirotvornih škola
♦ NACIONALNI FESTIVAL ZA MLADE “POKRENI PROMJENU”
♦ Volontirali smo u bolnici
♦ Dan maturanata 2019.
♦ UPIŠI Komercijalnu i trgovačku školu Bjelovar!
♦ Predavanje o financijskoj pismenosti u Hrvatskoj gospodarskoj komori Bjelovar
♦ Dan škole 14.3.2019.
♦ Osnaživanje mladih za bolju budućnost
♦ Mala izložba o Jeruzalemu