Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › knjiznica › deset-godina-umjetnichkih-izlozhbi-u-shkolskoj-knjizhnici

Deset godina umjetničkih izložbi u školskoj knjižnici

Objavljeno 07.10.2020 |  Pogledajte pregled autorskih izložbi u našoj školskoj knjižnici
AUTORSKE IZLOŽBE
U knjižnici Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar u periodu 2010. - 2020. održane su brojne kulturne manifestacije, među kojima su autorske izložbe zavičajnih slikara, umjetnika našega kraja te prosvjetnih djelatnika koji se bave stvaralaštvom. U videozapisu pogledajte priču s različitih svečanosti u knjižnici, kojih se sada, u vrijeme drugačijega funkcioniranja javnih prostora (zbog koronavirusa) sa sjetom prisjećamo...
U školskoj knjižnici Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar predstavili smo naše prosvjetne djelatnice, Gordanu Petak i Sanju Papić te Melitu Kraus iz Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar. Iz Daruvara je kolegica Mira Boroš, nastavnica Likovne kulture u mirovini, kao i pokojna Persida Žutinić-Larma, akad. slikarica i arhitektica. Iz Đurđevca je gostovala odgajateljica i umjetnica Andreja Živko. Od akademskih slikara koje smo predstavili ističemo Ivanu Barišić Tomšić iz Bjelovara, koja je gostovala već s dva ciklusa, Matu Gerecija, nastavnika Likovne kulture iz Garešnice i akad. grafičara i kulturnog djelatnika Krešimira Ivančeka. U društvu likovnjaka našla se i ravnateljica Gradske knjižnice Đurđevac, kolegica Anica Šabarić koja je predstavila svoju kolekciju anđela, među kojiima su i radovi njezina supruga Zdravka Šabarića, Željka Prsteca i mnogih drugih poznatih umjetnika.
Zahvaljujemo svima koji su odlučili svoje stvaralaštvo predstaviti u našoj knjižnici i na taj način sudjelovati u estetskom odgoju naših učenika!

S umjetničkim izložbama nastavit ćemo kada se opet stvore uvjeti za takvu vrstu javne i kulturne djelatnosti školske knjižnice.
♦ Stihovi Darinke Bojčić
♦ Stvaralaštvo Darinke Bojčić
♦ Deset godina umjetničkih izložbi u školskoj knjižnici
♦ Raspored dolazaka u školsku knjižnicu
♦ Ljetopis Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar - broj 14, online izdanje
♦ Ljetopis Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar
♦ Dan hrvatske knjige - 22. travnja
♦ Potražite zanimljive sadržaje na portalu Ostajem doma
♦ Besplatne elektroničke knjige
♦ Korisne poveznice za učenje na daljinu
♦ Podsjećamo: za učenje na daljinu koristite portal e-lektire
♦ Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas
♦ Predavanje i radionica o papiru iz kuta kemičara
♦ Predstavili smo 13. Ljetopis naše škole
♦ Sutra promocija 13. Ljetopisa Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar
♦ Vedra promocija zbirke “Koka Kata”
♦ Uskoro promocija zbirke “Koka Kata”
♦ Održan program “Čitaj mi, čitam ti!”
♦ Profesori preporučuju
11. | 10. | 05. | 02. | 01. |
2011.
11. |

Novi raspored po razrednim odjelima, vrijedi od 6. listopada 2020.
Raspored_razredi_6.10.2020..pdf