Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › knjiznica › predstavljen-jedanaesti-ljetopis-komercijalne-i-trgovachke-shkole-bjelovar

Predstavljen jedanaesti Ljetopis Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar

Objavljeno 03.11.2017 |  Promocija 11. Ljetopisa održana 26. listopada 2017.
Promocija 11. Ljetopisa Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar, koji obuhvaća šk. godinu 2016./2017., održana je 26. studenoga 2017. u prostoru školske knjižnice. Upravo je Mjesec hrvatske knjige i listopad kao Mjesec školskih knjižnica bio povodom da se predstavljanje najvažnijeg izdavačkog projekta škole održi ovoga mjeseca.
Tijekom svake školske godine učenici, profesori, stručni suradnici i ravnateljica škole ulažu mnogo truda u oblikovanje ljetopisa svjesni da stvaraju trajni dokument od pedagoškog značenja, koji će u budućnosti svjedočiti o jednom vremenu. Novi broj Ljetopisa predstavila je diplomirana psihologinja Renata Hunjadi-Brzović, koja dugi niz godina Komercijalnu i trgovačku školu posjećuje kao suradnica na preventivnim programima s mladima. Pohvalno je ocijenila sadržaj i izgled publikacije, bogate slikovne priloge te mnogobrojne aktivnosti u kojima sudjeluju učenici i nastavnici tijekom školske godine. Naglasila je da se iz publikacije iščitava odgojna dimenzija svih aktivnosti koje se organiziraju za učenike.
Svoje viđenje Ljetopisa s nazočnima je podijelio i profesor Zoran Atlija, predsjednik Školskoga odbora, a završnu riječ imala je ravnateljica Nataša Vibiral. Govorila je o projektu izdavanja Ljetopisa tijekom jedanaest godina i istaknula djelatnike koji su bili uključeni u organizaciju promocije.
U umjetničkom programu sudjelovali su učenici Glazbene škole Vatroslava Lisinskog, duo violina: Lorena Radičević i Luka Baranašić, koje je pripremala profesorica Vanda Novoselec. Iz Komercijalne i trgovačke škole nastupili su Klara Kalamiza i Martin Ivanko govoreći ulomke iz romana Dnevnik jedne gimnazijalke, autorice Nade Mihelčić. Stihove pjesme Nikada nećete saznati koliko vas volim, autorice Ivane Simić Bodrožić, govorila je Ena Štimac. Učenike je pripremala profesorica Nikolina Marinić. U prostoru knjižnice svoje nove likovne radove izložila je profesorica u mirovini Gordana Petak.
♦ Izložba u povodu Hrvatskog olimpijskog dana i Dana grada Bjelovara
♦ Nagrađene “najčitateljice”
♦ Dodjela nagrada “najčitateljima”
♦ Manifestacija Noć knjige održana u školskoj knjižnici
♦ Sat posvećen frankofoniji
♦ MEDIJSKA PISMENOST
♦ Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas
♦ Otvorena izložba Ivane Barišić Tomšić
♦ Nova izložba za Valentinovo
♦ Mali podsjetnik na velikog slikara
♦ Održan program “Čitaj mi, čitam ti!”
♦ Pozivamo vas na program “Čitaj mi, čitam ti!”
♦ Predstavljen jedanaesti Ljetopis Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar
♦ Mala izložba jezičnih spomenika
♦ U četvrtak promocija 11. Ljetopisa
♦ Predstavljamo novi kutak “Moja oaza”