Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › nastava › njemachki-jezik

Njemački jezik

KTŠ Bjelovar

Objavljeno 17.11.2011 |  Dragi učenici! Pogledajte prezentacije poznate bajke i krimi-priče na njemačkom jeziku.
Das Jahr der deutschen Sprache 2011/2012

Ova je školska godina proglašena godinom učenja njemačkoga jezika pa će učenici profesorice Mirele Alebić pojačanim aktivnostima i raznim projektima obilježiti godinu te rezultate svojih aktivnosti prikazivati i na stranicama škole.
Osim u ostvarivanju redovnog godišnjeg plana i programa učenici 1.b, 3.b i 4.a aktivni su već dva mjeseca i na druge načine: prikupljali su podatke o nekim od mnogobrojnih zanimljivosti iz Njemačke i prenijeli to na plakat, gledali su animirani film Der gestiefelte Kater (Mačak u čizmama) i prepričavali bajku na satu nakon što su kod kuće izradili i power point prezentaciju, a nakon te bajke pročitali su krimi priču (pravu lektiru!) Einstein und das tote Kaninchen (Einstein i mrtvi zec), opet izrađivali prezentaciju i izlagali na satu.

Neke od prezentacija donosimo i na stranici škole.

Der gestiefelte Kater - Ivona
Der gestiefelte Kater - Tanja
Der gestiefelte Kater - Valentina
Einstein - Dino
Einstein - Tanja

Pohvaljujem sve učenike zbog aktivnog sudjelovanja i zanimanja koje su pokazali za ovakav način rada!
Uskoro izlažemo nove radove!
Detalje oko proglašenja ove godine godinom učenja njemačkoga jezika možete pronaći na web stranici www.ziherje.com.

Einstein und das tote Kaninchen - Ivona Letica, 4.a
Einstein und das tote Kaninchen - Ružica Šotiček, 4.a
Einstein und das tote Kaninchen - Valentina Bencek, 4.a
Sachsen - Valentina Bencek, 4.a
Nastava
10. |

22. svibnja - kraj nastavne godine za učenike završnih razreda
Hodogram_Dana_maturanata_2018.docx
Plan_povorke_2018.docx
Na igralište se ne smiju unositi opasni predmeti, staklo, hladno oružje, suzavci i sl.
Dozvoljeno je nošenje isključivo plastične ambalaže i ulazak u ovogodišnjim majicama.
24. svibnja - sjednice RO
9,00 - 3.d
10,00 3.c
11,00 - 4.a