Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › nastava › posjet-2.-meuzhupanijskom-sajmu-vjezhbenichkih-tvrtki-u-pozhegi

Posjet 2. Međužupanijskom sajmu vježbeničkih tvrtki u Požegi

Objavljeno 08.12.2017 |  Ekonomska škola iz Požega bila je organizator 2. Međužupanijskog sajma vježbeničkih tvrtki.
Sajam se održao 8. prosinca u prostoru Obrtničkog doma u Požegi i organiziran je u sklopu manifestacije „Moj posao – moja budućnost“, pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta i Požeško-slavonske županije.

Na sajmu je sudjelovala VT "Vjeverica" (Danijela Dragašević, Patricija Ernjak, Renata Kolarić i Ozana Ivančan s voditeljicom prof. Sanjom Papić.

U sklopu Sajma organizirana je i Panel rasprava na temu „Poduzetništvo u Požeško-slavonskoj županiji“ na kojoj su uspješni mladi poduzetnici razmijeniti svoja iskustva s učenicima kako bi ih potakli na otvaranje vlastitih tvrtki nakon obrazovanja i usmjerili ih na daljnje obrazovanje s kojim će kasnije lakše pronaći radno mjesto.
Održana su i dva predavanja „Informiranje i savjetovanje o mogućnostima samozapošljavanja“ o mjerama aktivne politike zapošljavanja i samozapošljavanja (HZZ PU Požega) i o mogućnostima financiranja iz EU fondova (Regionalna razvojna agencija PSŽ – PANORA d.o.o.).

Na panel raspravi sudjelovala je i ravnateljica Nataša Vibiral.

Učenice su bile vrlo zadovoljne nastupom na sajmu i sklopljenim poslovima. Domaćini su bili vrlo srdačni, a i vrijeme nas je poslužilo pa smo uživali u sunčanom danu u lijepom gradu Požegi.
U Požegu smo putovali zajedno s predstavnicima VT Euro Vita iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar.
NV
Nastava
10. |

Prosinac