Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar › zavrsni_razredi › samovrjednovanje-u-ktsh

Samovrjednovanje u KTŠ

Objavljeno 10.03.2014 |  Provođenje procesa samovrjednovanja u Komercijalnoj i trgovačkoj školi Bjelovar.
Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar sustavno provodi samovrjednovanje unutar ustanove putem anketa za učenike, nastavnike i roditelje već duže vrijeme, a u procesu e-Kvalitete sudjeluje već drugu godinu zaredom.
U procesu samovrjednovanja sudjeluju svi dionici Škole i Povjerenstvo za kvalitetu ga provodi na svim razinama – od analize provođenja nastavnog procesa do suradnje s lokalnom zajednicom – kroz 6 prioritetnih područja i područja kvalitete u strukovnom obrazovanju i obrazovanju odraslih.
Prioritetno područje 1 – Planiranje i programiranje rada
Prioritetno područje 2 – Poučavanje i podrška učenju
Prioritetno područje 3 – Postignuća učenika i ishodi učenja
Prioritetno područje 4 – Materijalni uvjeti i ljudski potencijali – profesionalni razvoj radnika ustanove
Prioritetno područje 5 – Suradnja unutar ustanove za strukovno obrazovanje – suradnja s ostalim dionicima – promicanje ustanove
Prioritetno područje 6 – Upravljanje (ustanova i kvaliteta)

Za svako prioritetno područje odgovara se na skup relevantnih pitanja i sve se podupire dokazima o provođenim aktivnostima. Također se izrađuje i KREDA-analiza, odnosno za svako prioritetno područje treba se konkretno navesti: Čime se možemo pohvaliti u našoj ustanovi?, S kojim se teškoćama susrećemo?, Koji su naši neiskorišteni resursi?, Što nas koči u napretku?, Što možemo napraviti da budemo još bolji?, Tko nam može pomoći u napretku?, Koliko je dobra naša ustanova?
Odgovaranjem na ta pitanja, dolazi se do konkretnih ideja i ciljeva koje želimo ostvariti u daljnjem radu Škole. Nadalje, na temelju završne KREDA-tablice, Povjerenstvo za kvalitetu sastavlja opće izvješće o samovrjednovanju ustanove i plan unaprjeđenja i svi rezultati unose se u internet aplikaciju e-Kvalitete.
Završni razredi
♦ Prigovori na državnu maturu.
♦ Raspored obrana završnih radova za zanimanje komercijalist Ljetni rok
♦ Raspored obrana za zanimanje prodavač Ljetni rok
♦ Teme za završne radove 4.b razred 2019./2020.
♦ Teme za završne radove 4.a razred 2019./2020.
♦ Teme za završne radove 3.d razred 2019./2020.
♦ Teme za završne radove 3.c razred 2019./2020.
♦ Ispitni katalozi za državnu maturu 2019./2020.
♦ Vremenik izradbe i obrane završnog rada za šk. god. 2019./2020. (ljetni i jesenski rok)
♦ Vremenik izradbe i obrane završnog rada za šk. god. 2019./2020.(zimski rok)
♦ Vremenik izradbe i obrane završnog rada za šk. god. 2018./2019.
♦ Pravilnik o izradbi i obrani završnoga rada
♦ Upute za izradu završnog rada
♦ Samovrjednovanje u KTŠ
♦ Što je samovrjednovanje?
10. |
10. |

Tajništvo radi za stranke od 8 -13 sati
Dopunski rad, lipanj/srpanj 2020
DOPUNSKI_RAD_LIPANJ_SRPANJ_2020.pdf
Nastavak obrazovanja za zanimanje komercijalist:
UPISI:
Dokumenti će se primati u školi 27. i 28. srpnja 2020. od 8.00 do 16.00 sati, u učionici 30 (prizemlje desno).
Natječaj_za_upis_2020_2021.pdf